Vedeli ste, že aj nerez môže zhrdzavieť?

Obsah článku

Obsah článku

Termín nerezová oceľ neznamená, že oceľ nemôže zhrdzaviť. Známená to, že nerez oceľ je v skutočnosti iba voči korózii odolná, ale nie je voči nerezu imúnna. Nerez oceľ je zliatina železa, ktorá obsahuje minimálne 10,5% chrómu, ktorý reaguje s kyslíkom v atmosfére a vytvára tenkú vrstvu oxidov chrómu. Táto vrstva oxidov chráni oceľ pred koróziou. Tu nájdete tipy, ako predchádzať korózii.

Nepoužívajte CHLÓR

Chlór narúša jedinečnú povrchovú ochrannú vrstvu antikora. Porušením tejto vrstvy dochádza k vzniku korózie. Preto sa vždy ubezpečte, že prípravky, ktoré používate, chlór neobsahujú.

Vyvarujte sa ABRAZÍVOM aj drôtenkám

Pri čistení nerezových povrchov sanitárneho vybavenia, pracovných stolov, umývacích stolov či iného nerezového nábytku, sa radšej vyvarujte použitiu prostriedkov obsahujúcich abrazívne zložky. Vyhnete sa tým znehodnoteniu a poškriabaniu tohto povrchu. Nepoužívajte klasický ani tekutý piesok či dokonca soľ.

Nevhodné sú tiež babské rady typu použitia zubnej pasty, pokiaľ obsahuje abrazívne zložky. Zaschnuté nečistoty neodstraňujte ani za pomocou drôtenky či hrubej časti hubky na riad. Na očistenie môžete použiť napríklad mikroutierku alebo hubku z hladkej strany.

Údržba antikora ŠPECIÁLNYM prípravkom?

Neznamená to, že nesmiete použiť saponát. Samotné odmasťovadlo síce pomôže odstrániť nečistoty, ale už nevyleští a nechráni povrch nerezu. Preto sa odporúča použitie špeciálnych čistiacich prostriedkov na nerez.

Nerez znesie aj PRÍRODNÚ STAROSTLIVOSŤ

Na odstránenie nečistôt môžete bez výčitiek použiť aj jedlú sódu, ocot alebo kyselinu citrónovú, ktorá sa veľmi osvedčuje pri odstraňovaní vodného kameňa z nerezových umývadiel alebo sanitačných nádob.

Jedlá sóda zase vie perfektne odstrániť zašlé nečistoty a ocot dodá všetkému krásny lesk, keď ho rozotrite do sucha. Po použití prírodných čističov vždy nezabudnite povrchy dôkladne opláchnuť vodou.

Kategórie: Tipy a rady

Související příspěvky

check Produkt bol pridaný na porovnanie.