1) Absorpčný minibar

Absorpční chlazení minibaru - absorpční minibary

 

Základný princíp absorpčného systému chladenia spočíva v odvode tepla z ochladzovaných častí odparovaním amoniaku, účinným chladiacim plynom. Ďalšie látky používané v absorpčnom systéme destilovaná voda, anti-korózne elementy a hélium (ktorého funkciou je kompenzácia kompresorového systému).

 

Je dôležité zdôrazniť, že spoločnosť INDEL B pre všetky absorpčné zariadenie používa hélium, bezpečnejšie ale drahšie ako vodík, ktorý používa mnoho konkurentov.

 

Chladiaci účinok sa získava v mieste, kde elektrický odpor spôsobuje vyparovanie amoniaku. Vzniknutá para kondenzuje v kondenzátore, odkiaľ sa vracia do kvapalného skupenstva. V tomto bode amoniak vstupuje do odparovacieho miesta vo vnútri minibaru, kde začína odparovanie tepla do okolia, čím sa vnútro minibaru ochladzuje.

 

Hlavná výhoda: absorpčný chladiaci systém nemá žiadne pohyblivé časti az tohto dôvodu je nehlučný a použiteľný ako izbový minibar.

 

 

 

2) Kompresorový minibar

Kompresorové chlazení minibarů - kompresorový minibar

 

Kompresorový systém chladenia je najrozšírenejším systémom chladenia chladničiek a mrazničiek na svete. Kompresorový agregát obsahuje čerpací systém, ktorý stláča chladiaci plyn v chladiacom okruhu. Stlačený plyn expanduje vnútri výparníka a počas expanzie je absorbované teplo z izolovanej oblasti vnútri minibaru.

 

Kompresorové minibarmi nie sú príliš vhodné pre hotelové izby z dôvodu hlučnosti kompresora. INDEL B dnes vyrába novú generáciu kompresorových minibarov, ktorých hlučnosť je nižšia ako 24 decibelov. Aby sme sa vyhli nepríjemnostiam zo strany zákazníkov, INDEL B zadovažuje kompresor minibarov časovačom (timerom) a eutektické doštičkou. zabezpečuje priame spojenie nádrže s chladiacou kvapalinou s výparníkem.Elektronický timer zase povoľuje prácu kompresora iba v čase, keď je zákazník mimo pokoj.Pracovní cyklus je nastavený v dvoch fázach po štyroch hodinách.

 

Hlavná výhoda: kompresorové minibary majú nízku spotrebu elektrickej energie triedy A + a dlhú životnosť.

 

Systém využíva iba ekologických chladiacich plynov.

 

 

 

3) Termoelektrický minibar

 

 

Termoelektrický systém chladenia je nová technológia v produkcii minibarov, ktorá vykonáva rovnakú funkciu ako kompresorový alebo absorpčný systém.

 

INDEL B bola pravdepodobne prvou spoločnosťou, ktorá začala túto modernú technológiu využívať vo svojej produkcii.

 

Kompletný systém sa skladá z termoelektrického modulu, vnútorné chladiace výlevky a vonkajšieho tepelného výmenníka.

 

Typický termoelektrický modul je zložený z dvoch polovodičov, ktoré sú umiestnené medzi dve keramické dosky. Priechodom elektrického prúdu sa prenáša teplo z jedného povrchu dosky na druhý, čím dochádza ku chladenie minibaru.

 

Hlavné výhody termoelektrického systému sú: tichý chod bez vibrácií, nízka spotreba elektrickej energie, možnosť činnosti v akejkoľvek polohe, malé rozmery (hĺbka) a hmotnosť

check Produkt bol pridaný na porovnanie.